Passa al contingut principal

Concert celebrat per a l'experiència MAGIS

El passat dia 12 de març es va celebrar a l’església de Casp un concert de Gospel, on ens vam trobar alguns ex alumnes, professors i famílies de Casp. Vam poder gaudir dels grups Erwyn Seerutton & the vocal 4tet, i del Cor de Gospel del Clot. A més d’alegrar-nos el cor i la vetllada, ho van fer molt bé. L’objectiu del concert era recollir diners per l’experiència MAGIS, adreçada a joves vinculats amb la Companyia de Jesús o amb l’espiritualitat ignasiana provinents de tot el món. Aquest any faran una experiència a Espanya durant els dies previs a la Jornada Mundial de la Joventut que es celebrarà a Madrid, amb la presencia del Sant Pare, durant el proper mes d’agost. Amb el lema “Amb Crist en el cor del món”, compartiran tallers, trobades i pregària durant 21 dies, passant per Loiola i Manresa, i, fins i tot, allotjant-se a la nostra escola. 
La Companyia ha recolzat fermament aquesta experiència i per què cap jove es quedi fora de poder viure-la per motius econòmics. Es per això que les AAAA, i entre elles la nostra Associació d’AAAA de Casp, també ha volgut col·laborar-hi amb mitjans humans i econòmics, i volem donar-vos a conèixer aquesta experiència de llum en un món que sembla un tant fosc. Val a dir que també hi assistiran ex-alumnes de la nostra escola. Podeu trobar més informació a la web de MAGIS a on també s’indica com podeu col·laborar-hi, si hi esteu interessats.

Comentaris

Entrades populars d'aquest blog