Passa al contingut principal

Taules Rodones Informatives a segon de batxillerat

El passat dia 13 de febrer de 2013 es va celebrar la tercera edició de la Jornada de Taules Rodones Informatives de Segon de Batxillerat. Les taules, organitzades per l’Associació  d’Antics Alumnes de Casp, en col·laboració amb l’escola, tenen com objectiu  apropar als alumnes al món universitari i professional, treure mites, qüestionar i qüestionar-se, i animar també als alumnes actuals, amb les trajectòries i testimonis dels que van passar abans que ells per l’escola. Es per això que totes les taules compten amb la presència de professors universitaris, alumnes i professionals, que han estat alumnes de la nostra escola. En total s’organitzen 5 taules rodones cada una de les quals compta amb cinc o sis ponents. Al llarg de la sessió es presenten diferents carreres, tant des del món universitari com de les diferents sortides que poden trobar, amb especial atenció a les circumstancies que ens envolten o a la situació actual laboral i universitari. La visió contrastada entre diferents generacions enriqueix a més el discurs.Aquest any hem comptat amb trenta ponents, entre ells els moderadors,  la major part membres de la Junta de l’Associació, o vinculats amb l’escola a través del Grup de Colònies i Campaments Casp (GCCC).
Es tracta d'una molt bona iniciativa que any rere any ajuda a apropar els nostres alumnes de l'últim curs de l'escola a la formació universitària i al món laboral.

Comentaris

Entrades populars d'aquest blog