Passa al contingut principal

13 de Juny: Visita a La Vinya


El proper divendres 13 de juny, a les 18:30 h. visitarem la Fundació La Vinya d'acció social.
Ens trobarem a la Parròquia de Bellvitge, al Carrer de l'Ermita de Bellvitge, 65-67, telèfon 933.35.74.44.

Els assistents podreu conèixer directament l’activitat d’aquest centre, que es dedica a atendre les persones en situació de risc dels barris de Bellvitge i El Gornal de la ciutat de L'Hospitalet amb tasques d’educació d’infants, adolescents i joves i gestionant un banc d’aliments, entre d’altres. Més informació a: https://sites.google.com/site/fundaciolavinya/

Uns quants Antics Alumnes de Casp hi col·laboren amb aquesta fundació, que fou guardonada amb un dels Premis Carrasco i Formiguera que concedeix la nostra associació. La visita s’emmarca dins les que anem fent a les entitats vinculades al Sector Social de la Companyia de Jesús a Catalunya i amb relació amb la nostra Associació.

Confirmeu la vostra assistència mitjançant un correu a l’adreça antics.casp@fje.edu


Per anar-hi amb cotxe particular, alguns hem quedat a la cantonada de Llúria Casp. Si ens organitzem potser podrem sumar més transport per anar-hi. La sortida serà com a molt tard a les 18:10.

Comentaris

Entrades populars d'aquest blog